Matka się chwiała, ojciec klął, byli też nietrzeźwi dziadkowie. Przestraszona dwulatka pod opieką czworga pijanych dorosłych

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Tarnobrzeg (Podkarpacie)
Tarnobrzeg (Podkarpacie)Google Earth
wideo 2/7
Google EarthTarnobrzeg (Podkarpacie)

Pijani rodzice i dziadkowie opiekowali się dwuletnią dziewczynką w jednym z mieszkań podczas rodzinnego spotkania z okazji Dnia Babci. Jak informuje policja, w trakcie interwencji w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) matka nie potrafiła utrzymać równowagi, a ojciec klął i bełkotał. Po mieszkaniu chodziła ich przestraszona córka.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21 stycznia) po południu. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące rodziców, którzy pijani mieli opiekować się dzieckiem. W jednym z mieszkań w Tarnobrzegu funkcjonariusze zastali czworo dorosłych i przestraszoną dwulatkę.

Czytaj też: Projekt o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wrócił do komisji

Matka z promilem, ojciec z ponad dwoma. Policja: w pokoju obok pijani dziadkowie

Funkcjonariusze, po wejściu do mieszkania, wyczuli od rodziców dziecka wyraźną woń alkoholu. - Rodzinne spotkanie, z okazji Dnia Babci, wymknęło się spod kontroli na tyle, że zarówno rodzice, jak i dziadkowie, byli mocno nietrzeźwi - przekazała podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona z tarnobrzeskiej policji.

30-letni mężczyzna - jak wynika z relacji policjantów - miał bełkotliwą mowę, przeklinał i był zdenerwowany.

- 37-letnia kobieta miała problem z utrzymaniem równowagi. Po mieszkaniu chodziła dwuletnia dziewczynka, która była mocno wystraszona. W sąsiednim pokoju przebywali pijani dziadkowie dziecka w wieku 62 i 63 lat - poinformowała Jędrzejewska-Wrona.

Czytaj też: Rodzice byli pijani, próbowali uciec z niemowlęciem. Dziewczynka wypadła z nosidełka, jest w ciężkim stanie

Rodzice dwulatki zostali przebadani na zawartość alkoholu. Okazało się, że w organizmie 37-latki było ponad 1,2 promila alkoholu, z kolei 30-latek miał ponad dwa promile.

Pijanymi rodzicami zajmie się sąd rodzinny

Dziewczynka trafiła do szpitala, a następnie pod opiekę rodziny. O sprawie poinformowano sąd rodzinny.

Na miejscu, oprócz policjantów interweniował pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. MOPR oraz policjanci będą teraz kontrolować sytuację rodziny. - Jeżeli okaże się, że rodzice swoim zachowaniem narazili dwuletnią córeczkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, może im grozić kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności - przekazała Jędrzejewska-Wrona.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości