TVN24 | Kraków

Trzymiesięczne niemowlę zakażone koronawirusem

TVN24 | Kraków

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Niemowlę z koronawirusem
Niemowlę z koronawirusemTVN24
wideo 2/5
niemowle

Zakażenie koronawirusem wykryto u trzymiesięcznego dziecka z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie). Niemowlę najpewniej zakaziło się w swoim domu. Dziecko poddano izolacji domowej.

Jak poinformował Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu (woj. mazowieckie), zakażenie niemowlęcia najpewniej pochodzi z ogniska domowego.

- Dziecko miało wykonane badania. Lekarz wiedział, że niemowlę mogło mieć kontakt z osobą zakażoną. I to właśnie dlatego doszło do badania pod kątem koronawirusa - mówi Elżbieta Pawlak, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Szydłowcu.

Jak podaje sanepid, stan dziecka jest dobry i nie zagraża mu niebezpieczeństwo. - Decyzją lekarza niemowlę przebywa w domu - dodaje Elżbieta Pawlak.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

U dzieci chorujących na COVID-19 najczęściej występują zaburzenia węchu, smaku i brak apetytu. Gorączka wcale nie musi się pojawić. Jeśli brak apetytu się nasila to często potrzebna jest hospitalizacja.

Rośnie liczba zakażeń wśród najmłodszych. "Wynika to z poluzowania reżimu".

Raport z powiatu

Z raportu sanepidu z 22 sierpnia wynika, że obecnie na terenie powiatu szydłowieckiego kwarantanną są objęte 22 osoby. Izolacji domowej poddano 12 osób, a nadzorowi epidemiologicznemu podlega jedna osoba. Od początku pandemii odnotowano w tym rejonie 65 ozdrowieńców. Zmarło pięć osób.

Dla nich koronawirus miał nie być groźny. Zakażone dzieci są leczone w krakowskim szpitalu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Google

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości