Bus zderzył się z ciężarówką. Jedna osoba nie żyje, 33 poszkodowane

[object Object]
Ciężarówka zderzyła się z autobusemtvn24
wideo 2/4

W wypadku pod Nowym Sączem zostały poszkodowane 33 osoby, w tym 20 dzieci. Jedna dorosła osoba zmarła - poinformowała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Do wypadku doszło w Świniarsku koło Nowego Sącza (Małopolska). Bus przewożący m.in. dzieci zderzył się z samochodem ciężarowym.

Początkowo służby informowały o około 20 osobach rannych. Po godzinie 14 okazało się jednak, że zmarła jedna dorosła osoba poszkodowana w wypadku, a liczba rannych wzrosła do 33 osób. Siedmioro z nich jest w ciężkim stanie.

Poszkodowani pasażerowie busa i kierowca ciężarówki

To głównie pasażerowie autobusu, w tym około 20 dzieci wracających z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

- Liczba poszkodowanych wzrosła, ponieważ część osób dotarła do szpitala swoim transportem. W tej chwili trwają operacje, diagnozy. To najtrudniejszy moment dla szpitali – dodała rzeczniczka wojewody.

Poszkodowany jest także kierowca samochodu ciężarowego, który po zderzeniu zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wypadku uczestniczył też samochód osobowy, ale dwie osoby nim jadące nie odniosły żadnych obrażeń.

Na miejscu pracowały trzy śmigłowce LPRKontakt24

Ranni w pięciu szpitalach

Strażacy dostali zgłoszenie o wypadku o godz. 10.23. Na miejscu pracowało 12 zastępów straży pożarnej, trzy śmigłowce LPR oraz karetki. Na miejsce wypadku dotarł też wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Ranni trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Krakowie, Gorlicach i Tarnowie

Droga prowadząca przez Świniarsko była zablokowana do godziny 17. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

W wypadku zostały poszkodowane dziecitvn24

Autor: wini,js/ ks / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Pozostałe wiadomości