Dwóch mężczyzn utonęło w Nidzie. Brali udział w spływie kajakowym

Autor:
akr
Źródło:
PAP
Dwóch mężczyzn utonęło w Nidzie. Brali udział w spływie kajakowym
Dwóch mężczyzn utonęło w Nidzie. Brali udział w spływie kajakowym
wideo 2/2
Dwóch mężczyzn utonęło w Nidzie. Brali udział w spływie kajakowym

Dwóch mężczyzn utonęło w sobotę podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice (Świętokrzyskie). Ich życia nie udało się uratować, mimo podjętej akcji ratowniczej. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji sierżant sztabowa Beata Soboń, "trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia".

Informację o wypadku podczas spływu kajakowego służby ratunkowe otrzymały po godzinie 15 w sobotę. W wyprawie uczestniczyło dziewięć osób ze Śląska.

- W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty - przekazał brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Jak dodał, grupa zawróciła i wyciągnęła z wody dwóch współtowarzyszy. - Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych - mówił.

Google Maps

Dwaj mężczyźni nie żyją

Sierżant sztabowa Beata Soboń, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie, przekazała zaś, że 39-latka i 46-latka nie udało się uratować. Dodała, że nikomu z pozostałej siódemki uczestników spływu nic się nie stało.

- Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia - dodała rzeczniczka.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tvn24

Pozostałe wiadomości