Kraków

"Ugodził nożem babcię, zaatakował policjantów". Został postrzelony

Kraków

Policjanci postrzelili napastnika
Policjanci postrzelili napastnikaGoogle Earth
wideo 2/4

30-latek z Suchedniowa (Świętokrzyskie) miał ugodzić nożem swoją babcię, a następnie zaatakować policjantów. Funkcjonariusze postrzelili go w rękę. 87-letnia kobieta zmarła, mężczyzna został zatrzymany - informuje policja.

Policja dostała zgłoszenie około godziny 12.30. Pomoc wezwał ojciec napastnika. – Według zgłoszenia 30-letni mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem narkotyków, był agresywny – informuje Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy policji w Skarżysku-Kamiennej.

Staruszka zginęła

Na miejsce pojechał patrol policji. Ojciec 30-latka w poszukiwaniu pomocy opuścił mieszkanie, w którym został agresywny mężczyzna oraz jego 87-letnia babcia.

Jak poinformował Gwóźdź, kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, 30-latek zaciągnął do łazienki swoją babcię i ugodził kobietę nożem w szyję. - Później zaatakował policjantów. Został przez nich postrzelony w rękę – podaje Gwóźdź.

Obu rannym osobom na miejscu udzielono pomocy medycznej, niestety 87-latka zmarła. Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu, gdzie pozostanie pod nadzorem policji.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności procesowe pod nadzorem prokuratura. Na razie nie wiadomo, czy zatrzymany 30-latek był wcześniej znany stróżom prawa.

Autor: wini/ks / Źródło: TVN24 Kraków, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Podkarpacka Komenda Policji

Pozostałe wiadomości