TVN24 | Kraków

Policjanci przyjechali do domowej awantury, 57-latek strzelił do nich z wiatrówki

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Starachowice (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
STARACHOWICE

57-letni mieszkaniec Starachowic (Świętokrzyskie) odpowie za znęcanie się nad matką, a także za znieważenie i napaść na funkcjonariuszy interweniujących podczas awantury. Jak podaje policja, mężczyzna strzelił do nich z wiatrówki.

Policjanci dostali w nocy ze środy na czwartek zawiadomienie, że 57-latek jest agresywny wobec członków swojej rodziny. Natychmiast pojechali pod wskazany adres.

- Gdy policjanci dotarli na miejsce i weszli na teren posesji, zostali zaatakowani przez mężczyznę, który oddał w ich kierunku strzał z wiatrówki. Mundurowi natychmiast zareagowali i obezwładnili agresora – przekazał Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Był pijany

W trakcie zatrzymania mężczyzna dodatkowo znieważał interweniujących policjantów. Funkcjonariusze podczas interwencji nie odnieśli żadnych obrażeń.

- Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie – dodał.

W czwartek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach. Usłyszał zarzuty czynnej napaści i znieważenia funkcjonariusza publicznego, oraz znęcania się nad swoją matką. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

57-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości