Kraków

"Staliśmy przy barierce, panowie z BOR ją podali". Niespodzianka na trasie papieża

Kraków

Papież pobłogosławi mała Olę
tvn24Niespodzianka podczas przejazdu papieża

- Zawsze cicha nadzieja w sercu była, ale rzeczywistość przerosła te oczekiwania – mówi mama małej Oli, którą pobłogosławił papież Franciszek podczas swojego przejazdu ulicami Krakowa. Ojciec Święty jechał z Balic na Wawel, gdzie spotyka się z władzami państwa.

Po godz. 16 papież Franciszek wyruszył z Balic na Wawel, gdzie spotkał się z władzami państwa. Na Salwator udał się volkswagenem golfem, później przesiadł się do papamobile, którym przejeżdża wśród wiernych. ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO

Papież pozdrawiał mieszkańców Krakowa i pielgrzymów, witających go na trasie przejazdu. Ludzie krzyczeli "Franciszek", bili brawo.

W papamobile jechał też m.in. metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Konwój prowadzili policjanci na motocyklach.

"Rzeczywistość przerosła oczekiwania"

Nasz reporter rozmawiał z najprawdopodobniej najszczęśliwszą mamą wśród zgromadzonych na trasie przejazdu papieża.

- Była chyba najmłodszą osobą, która go witała. Staliśmy przy barierce, panowie z BOR wzięli ją na ręce i podali mu w ramiona. Pobłogosławił ją. Wierzymy, że pan Bóg będzie zawsze w jej życiu obecny - mówi mama maleńkiej Oli w rozmowie z reporterem TVN24.

I dodała: każdy papież lubi dzieci. Już sam pan Jezus brał dzieci na ręce i błogosławił, zawsze mieliśmy nadzieję na taki gest.

– Rzeczywistość przerosła oczekiwania – podkreślała.

I mały Jędruś, i Michałek

Wśród witających Franciszka byli też czteromiesięczny Jędruś i roczny Michałek. Rodzice specjalnie przywieźli ich na krakowski Salwator, aby uczestniczyli w tym wydarzeniu. - Mieszkamy w Krakowie i pomyśleliśmy, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla naszego dziecka - powiedziała mama Jędrusia. Rodzice robili dzieciom pamiątkowe zdjęcia smartfonami.

Jedzie na Wawel

Na Wawel papież wjechał przez bramę Bernardyńską. Oficjalna ceremonia powitania Franciszka w Polsce rozpoczęła się o godz. 17.

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego najpierw odbyło się spotkanie z władzami państwowymi. Po tej ceremonii papież spotka się z prezydentem Dudą - ta prywatna rozmowa odbędzie się w Sali Pod Ptakami. W tym czasie na pierwszym piętrze wawelskiego zamku premier Szydło spotka się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem.

Po spotkaniu z przedstawicielami władz państwowych, Franciszek spotka się w katedrze na Wawelu z polskimi biskupami.

Autor: mmw/i / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości