Podczas ucieczki przed policją wjechał w inny samochód. Dwaj kierowcy w szpitalu

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl, 112Wadowice.pl
Podczas ucieczki przed policją wjechał w inny samochód. Dwaj kierowcy w szpitalu
Podczas ucieczki przed policją wjechał w inny samochód. Dwaj kierowcy w szpitalu112Wadowice.pl
wideo 2/3
112Wadowice.plPodczas ucieczki przed policją wjechał w inny samochód. Dwaj kierowcy w szpitalu

Nie zatrzymał się do kontroli, a ucieczkę przed policją zakończył czołowym zderzeniem z innym samochodem. Dwaj kierowcy trafili do szpitala po wypadku, do którego doszło w czwartek rano w Sosnowicach (Małopolska). Policjanci ustalają, dlaczego mężczyzna uciekał.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 8.30 w miejscowości Sosnowice pod Wadowicami. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody. Wcześniej za jednym z nich prowadzono policyjny pościg.

Miał jechać za szybko, próbowali go zatrzymać

Jak informuje policja, funkcjonariusze zauważyli rano w Przytkowicach samochód przekraczający prędkość. W miejscu, w którym można jechać najwyżej 50 kilometrów na godzinę, kierowca miał na liczniku 80 kilometrów na godzinę.

Policjanci próbowali zatrzymać pojazd, ten jednak nie zatrzymał się do kontroli. Mundurowi ruszyli w pościg, który zakończył się około cztery kilometry dalej - w miejscowości Sosnowice.

Wypadek w Sosnowicach pod Wadowicami112Wadowice.pl
Wypadek w Sosnowicach pod Wadowicami112Wadowice.pl

Dwie osoby w szpitalu

- Kierowca zjechał poza lewą krawędź jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka peugeotem. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, obaj kierowcy odnieśli obrażenia - poinformowała nas aspirant Agnieszka Petek, oficer prasowa wadowickiej policji.

Przytomni mężczyźni trafili do szpitala w Wadowicach. Tam najprawdopodobniej przeprowadzone będą badania krwi, które odpowiedzą na pytanie, czy uciekający kierowca był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Na razie nie wiadomo, dlaczego uciekał przed policją.

O zdarzeniu jako pierwszy poinformował portal 112Wadowice.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl, 112Wadowice.pl

Źródło zdjęcia głównego: 112Wadowice.pl

Pozostałe wiadomości