18-letni kierowca wyprzedzał na pasach, rowerzystki zatrzymały się w ostatniej chwili

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
O krok od tragedii
O krok od tragediiŚwiętokrzyska policja
wideo 2/7
Świętokrzyska policjaO krok od tragedii

Wyprzedzał na pasach, omal nie potrącił dwóch rowerzystek. 18-letni kierowca stracił już prawo jazdy. Policja dotarła do niego dzięki nagraniu z kamerki samochodowej.

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia w miejscowości Smogorzów, w gminie Stopnica, na drodze krajowej nr 73. Na nagraniu udostępnionym we wtorek przez świętokrzyską policję widać, jak dziewczynki powoli wjeżdżają na przejście, gdy nagle zza przepuszczającego je samochodu z dużą prędkością wyjeżdża osobowy opel. Tylko dzięki temu, że rowerzystki szybko się zatrzymały, nie doszło do potrącenia. Kierowca odjechał, ale dzięki nagraniu z wideorejestratora policjantom udało się do niego dotrzeć.

Kierowca już bez prawa jazdy

- Został przesłuchany w Komendzie Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. O dalszym losie kierowcy i jego uprawnień do kierowania zadecyduje sąd – poinformował we wtorek oficer prasowy buskiej policji.

Kierowcą okazał się 18-latek, który uprawnienia zdobył zaledwie dwa miesiące temu.

Teraz policja ustala dane rowerzystek, które również zachowały się nieprawidłowo. Zamiast przeprowadzić rowery przez przejście dla pieszych próbowały przez nie przejechać.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Rowerzystom przypominamy, że przejście dla pieszych służy do przechodzenia, a nie do przejeżdżania rowerem. Policjanci ustalają dane cyklistek, aby im uświadomić, jak prawidłowo należy się zachować w ruchu drogowym.      

Google Maps

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja

Pozostałe wiadomości