TVN24 | Kraków

Eksplozja w zakładzie zbrojeniowym, nie żyje kobieta

TVN24 | Kraków

Autor:
wini//now
Źródło:
PAP
Wybuch w zakładzie zbrojeniowym (wideo z września 2021 roku)
Wybuch w zakładzie zbrojeniowym (wideo z września 2021 roku)TVN24
wideo 2/5
wybuch

W zakładzie zbrojeniowym Mesko w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) doszło w środę rano do wybuchu. Zginęła 41-letnia kobieta. To drugi w tym roku śmiertelny wypadek w tym zakładzie.

Policja nie udziela na razie szczegółowych informacji o okolicznościach zdarzenia. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji, przekazał, że do eksplozji doszło około godziny 6 rano. Na miejscu pracuje prokurator.

Wybuch na korytarzu

Stanisław Głowacki, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w zakładzie, poinformował, że eksplozja materiałów wybuchowych miała miejsce na korytarzu, podczas transportu.

- To miejsce, w którym teoretycznie nie powinno się już nic stać. To jest dla nas niezrozumiałe. To wielka tragedia, jesteśmy w szoku - powiedział Głowacki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Wybuch w zakładach zbrojeniowych w Skarżysku-KamiennejTVN24

Związkowiec zaznaczył, że przez 30 lat w zakładzie udawało się uniknąć poważnych wypadków. Natomiast ten rok jest wyjątkowo nieszczęśliwy. W kwietniu doszło do eksplozji w budynku, gdzie wytwarzane były ładunki wybuchowe. Ciężko ranna została 48-letnia kobieta. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła 17 czerwca.

Autor:wini//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości