Samochód ozdobiony świątecznymi lampkami, kierowcy grozi mandat. Policja: stwarza zagrożenie

Kraków

Samochód z iluminacją na zakopianceKontakt 24
wideo 2/5

Udekorowany świątecznymi lampkami samochód zwrócił uwagę kierowców na zakopiance. Nagranie z niecodziennym widokiem tak rozświetlonego auta otrzymaliśmy na Kontakt 24. Policja ostrzega: to może dekoncentrować i dezorientować innych kierowców.

Pan Sebastian, autor nagranego w nocy z soboty na niedzielę filmu przyznaje, że - jego zdaniem - dekorowanie samochodów na święta nie jest złym pomysłem. Nie chciałby jednak, aby wszystkie pojazdy były tak ozdobione.

- Skojarzyło mi się to ze świąteczną atmosferą. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Z daleka poświata lampek była błękitna i myślałem, że to policja jedzie przed nami - relacjonował pan Sebastian.

Policja: to zagrożenie

Sama policja jednak podchodzi do sytuacji dużo poważniej.

- Stosowanie takiego oświetlenia jest niezgodne z przepisami mówiącymi o warunkach technicznych pojazdów. Ten samochód nie powinien poruszać się po drogach – komentuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Gleń wyjaśnił, że mrugające światełka mogą dekoncentrować i dezorientować innych kierowców. Dlatego właściciel tej nietypowej iluminacji musi liczyć się z konsekwencjami.

- Kierowcy tego pojazdu grozi mandat karny do 500 zł albo grzywna w sądzie do 5 tysięcy zł. W razie kontroli drogowej taki samochód nie byłby dopuszczony do dalszej jazdy, bo jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego – zaznaczył rzecznik policji.

Autor: wini/ks / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | Sebastian