TVN24 | Kraków

Sądecczyzna. Podejrzany o seryjne podpalenia 30-latek. Zarzuty i areszt tymczasowy

TVN24 | Kraków

Autor:
wini//rzw
Źródło:
TVN24 Kraków / PAP
Zatrzymano podejrzanego o podpalenia
Zatrzymano podejrzanego o podpaleniaKWP Kraków
wideo 2/5
slideshow ania

Mieszkaniec Sądecczyzny odpowie za wywołanie od 2019 roku serii pożarów budynków i samochodów. Policja ustaliła, że szkody, które miał spowodować 30-latek, przekraczają 300 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu.

Informację o zatrzymaniu podpalacza przekazała małopolska policja. Do zdarzeń dochodziło na terenie Sądecczyzny najprawdopodobniej od 2019 roku. Jak podkreślają policjanci, w miejscu każdego pożaru przeprowadzono dokładne oględziny i zabezpieczono ślady, które jednoznacznie wskazywały, że są to podpalenia.

- Od samego początku policjanci wiązali ze sobą wszystkie te pożary, podejrzewając, że stoi za nimi ten sam sprawca. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, koncentrując się między innymi na obserwacji okolic, w których wystąpiły podpalenia, przesłuchując pokrzywdzonych i świadków, a także wykorzystując do działań policyjnego psa tropiącego – relacjonował młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymano 30-latka podejrzanego o podpaleniaKWP Kraków

Zatrzymano podejrzanego

20 października na terenie gmin Rytro i Piwniczna-Zdrój doszło do czterech pożarów. W miejscowości Obłazy Ryterskie doszczętnie spłonął niezamieszkały budynek drewniany, natomiast w Młodowie paliły się drzwi stodoły, samochód osobowy oraz kotłownia w domu jednorodzinnym. Miesiąc wcześniej w tej samej miejscowości uległ spaleniu niezamieszkały budynek wraz ze znajdującymi się w nim urządzeniami gospodarstwa domowego.

Policjanci wytypowali domniemanego sprawcę podpaleń. 30-latek został zatrzymany w swoim domu. W toku dalszych ustaleń okazało się, że miał on również ukraść rower i dokonać dwóch innych podpaleń w Rytrze. W marcu 2019 r. natomiast miał podpalić samochód osobowy marki Renault, a w 2020 r. - niezamieszkały dom.

30-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Autor:wini//rzw

Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków

Pozostałe wiadomości