Kraków

Sąd: Znachor z Nowego Sącza zostanie w areszcie

Kraków

tvn24Haslik miał od kilkunastu lat "leczyć" wielu chorych z całej Polski

Sąd okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał decyzję o przedłużeniu aresztu dla Marka Haslika - znachora z Nowego Sącza, który jest podejrzany o sprawstwo kierownicze nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej Madzi z Brzeznej.

- Marek Haslik zostanie w areszcie do połowy listopada - informuje w rozmowie z tvn24.pl sędzia Bogdan Kijak.

Mimo że obrońca znachora złożył zażalenie na przedłużenie aresztu dla swojego klienta, sąd okręgowy uznał je za bezzasadne, a argumenty mecenasa za niewystarczające. Tym samym podtrzymał decyzję sądu rejonowego o przedłużeniu aresztu dla podejrzanego o kolejne 3 miesiące.

- Postanowienie sądu jest prawomocne - zaznacza Kijak.

Marek Haslik do aresztu trafił w połowie maja. Prokurator wnosił o najcięższy rodzaj środka zapobiegawczego, ponieważ obawiał się matactwa, ucieczki i dalszego świadczenia usług przez znachora.

Poszukują "pacjentów"

Haslik miał od kilkunastu lat "leczyć" wielu chorych z całej Polski. Jego metody mogły być niebezpieczne dla życia i zdrowia. Znachor jest podejrzany o sprawstwo kierownicze nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej.

Do śmierci dziewczynki doszło w połowie kwietnia. Sekcja zwłok wykazała, zaniedbanie dziecka i jego niedożywienie. Matka dziewczynki przyznała, że w leczeniu córki razem z mężem korzystali z usług znachora Marka Haslika, który zalecał im karmić Madzię jedynie rozcieńczonym wodą kozim mlekiem. CZYTAJ WIĘCEJ.

Prokuratorzy zajmujący się sprawą Marka Haslika nadal mają niewiele informacji o używanych przez niego metodach "leczniczych". Nowosądecka prokuratura wydała komunikat, w którym wzywa każdego, kto wie coś o paramedycznej działalności znachora, by złożył zeznania.

Według naszych informacji, mimo apeli śledczych, zgłosiła się tylko jedna osoba, która "leczyła" się i Marka Haslika.

Relacja "pacjentki" znachora z Nowego Sącza
Relacja "pacjentki" znachora z Nowego SączaTTV "Uwaga po Uwadze"

Marek H., od lat przyjmował pacjentów w swoim domu w Nowym Sączu:

Mapa Targeo

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: koko / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości