Uprawa marihuany, posiadanie narkotyków. Oskarżonych sześć osób, w tym ojciec z synem i bracia

Autor:
wini//rzw
Źródło:
PAP
Rzeszów (Podkarpacie)
Rzeszów (Podkarpacie)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsRzeszów (Podkarpacie)

Do Sądu Rejonowego w Jarosławiu (województwo podkarpackie) trafił akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, które odpowiedzą za uprawianie marihuany i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Niektórzy z oskarżonych są ze sobą spokrewnieni.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Szef jednostki prokurator Rafał Teluk przekazał, że oskarżeni to: 50-letni Andrzej B., jego 20-letni syn Kacper B., dwaj bracia: 33-letni Bartłomiej L. i 31-letni Eryk L. oraz 32-letni Patryk W. i 50-letni Mariusz W. Wszyscy to mieszkańcy okolic Jarosławia i Przeworska.

Prok. Teluk przekazał, że oskarżenie zarzuca im przestępstwa przeciwko przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W myśl aktu oskarżenia mieli prowadzić uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste i posiadać znaczne ilości środka odurzającego w postaci marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci mefedronu i klefedronu.

Czytaj też: Policja weszła do mieszkania 31-latka. "Narkotyki były w zasadzie wszędzie"

Przyznali się, złożyli wyjaśnienia

Prokurator przekazał, że w grudniu 2021 roku wraz z funkcjonariuszami rzeszowskiego CBŚP przeprowadzono przeszukanie w domu oskarżonych Andrzeja B. i Kacpra B. w miejscowości Szówsko.

- Ujawniono tam przede wszystkim znaczną ilość - około 12 kilogramów - ziela konopi innych niż włókniste, czyli marihuany oraz substancji psychotropowych w postaci klefedronu (4-CMC) – podał prokurator.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia.

Prok. Teluk poinformował, że przestępstwo polegające na nielegalnej uprawie konopi innych niż włókniste zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, zaś za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech oskarżonych: Eryka L., Andrzeja B. i Kacpra B. nadal stosowany jest areszt.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości