Wyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 osób z pobliskich budynków

Aktualizacja:
Autor:
pk
Źródło:
tvn24.pl
Wyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 mieszkańców
Wyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 mieszkańcówKPP Ropczyce
wideo 2/4
KPP RopczyceWyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 mieszkańców

Policja wyjaśnia okoliczności wycieku gazu na stacji benzynowej w Ropczycach (województwo podkarpackie). Na czas trwania akcji ewakuowanych zostało 17 osób z pobliskich budynków. Po kilkunastu godzinach wyciek został opanowany, mieszkańcy wrócili do mieszkań.

Informację o wycieku gazu na stacji benzynowej przy ulicy Mickiewicza w Ropczycach, służby otrzymały w czwartek 8 czerwca około godziny 20.30. Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów i strażaków.

Ewakuowano 17 mieszkańców

- Działania na miejscu polegały między innymi na rozstawieniu kurtyn wodnych, które mają za zadanie powstrzymać uciekający gaz przed rozprzestrzenianiem się po okolicy oraz zatrzymaniu wycieku - informował w piątek młodszy aspirant Wojciech Tobiasz, z policji w Ropczycach.

Wyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 mieszkańcówKPP Ropczyce

I dodał: - Na czas akcji służb i wystąpienia zagrożenia ewakuowano 17 osób z posesji znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw. Ulica Mickiewicza od Ronda 650-lecia do ulicy Witosa jest wyłączona dla ruchu kołowego i pieszego. Prosimy o stosowanie się do sygnałów wydawanych przez służby kierujące ruchem.

Wyciek gazu na stacji benzynowej. Ewakuowano 17 mieszkańcówKPP Ropczyce

Awaria usunięta, mieszkańcy wrócili do swoich domów

Na miejsce wycieku gazu przyjechała specjalistyczna firma, która usuwała awarię. Przed godziną 14 w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach bryg. Bogusław Drozd poinformował, że gaz został odpompowany i jest już bezpiecznie. - Sprawdziliśmy miernikami wszystkie studzienki i zagłębienia, gdzie mógł się zgromadzić gaz. Nigdzie nie stwierdzono stężenia wybuchowego. Skontrolowaliśmy także budynek stacji paliw - dodał bryg. Bogusław Drozd.

Ewakuowani na czas akcji lokatorzy sąsiednich budynków wrócili do domów. Ruch na ulicy Mickiewicza odbywa się już bez przeszkód.

Wyciek gazu na stacji benzynowej w Ropczycach
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pk

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Ropczyce

Pozostałe wiadomości