TVN24 | Kraków

Pod dwiema dziewczynkami załamał się lód. Mężczyzna, który ruszył im na ratunek, nie żyje

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24
W Robawach pod dziewczynkami załamał się lód OSP RESZEL
wideo 2/6
OSP RESZELW Robawach pod dziewczynkami załamał się lód

Tragedia w miejscowości Robawy (warmińsko-mazurskie). Pod dwiema dziewczynkami załamał się lód na stawie. Na pomoc dzieciom ruszył mężczyzna. One wydostały się z wody, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja.

Do wypadku doszło w przydomowym stawie w miejscowości Robawy (warmińsko-mazurskie) w sobotę po godzinie 16.

- Dwie dziewczynki, 9- i 10-latka bawiły się na zamarzniętym przydomowym stawie. Nagle lód zarwał się i obie znalazły się w wodzie - powiedziała oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik.

Jak mówiła policjantka, 10-latka o własnych siłach dopłynęła do brzegu i wyszła ze stawu, ale 9-latka zaczęła znikać pod wodą.

– Mężczyzna, który przebywał w pobliżu, ruszył na pomoc drugiej dziewczynce. Sam nie był w stanie jej wyciągnąć, ale pomogła im kobieta wezwana na pomoc. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, dziewczynkom już nic nie groziło, ale mężczyzna został wyciągnięty na brzeg bez oddechu – relacjonował Kamil Golon z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Tragedia w RobawachOSP Reszel

Dziewczynkom nic nie grozi

Mimo trwającej półtorej godziny resuscytacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Jak zapewnił strażak, dziewczynki czują się dobrze - W pierwszej chwili oczywiście były wyziębione, bo chwilę przebywały pod tym lodem, ale teraz nic im nie grozi – mówił Golon.

Autor:wini

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: OSP Reszel