TVN24 | Kraków

"Na ulicy leżą dwaj nieprzytomni chłopcy"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24
Pijana młodość (materiał archiwalny)
Pijana młodość (materiał archiwalny)tvn24
wideo 2/4
tvn24Pijana młodość (materiał archiwalny)

Dyżurny policji dostał zgłoszenie, że w Przemyślu na ul. Goszczyńskiego leżą dwaj nieprzytomni chłopcy. Gdy na miejsce dojechał patrol, ratownicy medyczni już udzielali im pomocy.

Obaj chłopcy trafili do szpitala z objawami silnego zatrucia alkoholowego. Badania wykazały, że 12-latek miał w organizmie 2,37 promila alkoholu, a jego starszy o rok kolega blisko dwa promile. Obaj byli w stanie zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jedna 13-latka leżała na chodniku, druga bełkotała.

Wódka z energetykiem

Z uzyskanych przez lekarza informacji wynikało, że chłopcy pili wódkę zmieszaną z napojem energetycznym w towarzystwie koleżanek. Gdy wytrzeźwieli, wyjaśnili, że alkohol kupili w jednym ze sklepów w Przemyślu. Policjanci będą ustalać, kto sprzedał im alkohol, z kim pili i gdzie w tym czasie byli ich rodzice.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich - używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego w tym przypadku zebrane w sprawie materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

Google Maps

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości