Spalony samochód nad rzeką, w nim zwęglone zwłoki wędkarza

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Miejscowośc Podolsze (Małopolska)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsMiejscowośc Podolsze (Małopolska)

U zbiegu Wisły i Skawy znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. - Wstępnie ustalono, że wędkarz próbował się dogrzać butlą gazową w samochodzie i doprowadził do pożaru – mówi Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Szczątki mężczyzny i spalony samochód marki Renault odkrył w niedzielę rano mieszkaniec pobliskiego Chrzanowa. Do tragedii doszło u zbiegu Wisły i Skawy w miejscowości Podolsze (Małopolska).

OGLADAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Próbował się dogrzać butlą gazową"

Policjanci ustalają okoliczności śmierci mężczyzny. - Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia funkcjonariusze prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Czynności były prowadzone również z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wstępnie ustalono, że 46-letni wędkarz, mieszkaniec Chrzanowa, w nocy próbował się dogrzać butlą gazową w samochodzie, w wyniku czego doszło do pożaru samochodu – mówi Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Prokuratura zleciła już przeprowadzenie sekcji zwłok, aby ustalić przyczynę śmierci, a także badanie DNA, które ostatecznie potwierdzi tożsamość zmarłego.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KPP Oświęcim