Kraków

Podejrzewany o atak nożem w parku w rękach policji

Kraków

Aktualizacja:
Policjanci zatrzymali 52-latka
Świętokrzyska policjaPolicjanci zatrzymali 52-latka

Policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak w parku miejskim w Kielcach. 46-latka została ugodzona nożem w klatkę piersiową i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zatrzymany to były mąż kobiety. Mężczyzna dopiero w czwartek zostanie przesłuchany. - Musimy uzupełnić materiał dowodowy - zaznacza prokuratura.

Kieleccy mundurowi zatrzymali 52-latka we wtorek wieczorem.

W środę mężczyzna miał zostać doprowadzony do prokuratury.

To jednak stanie się dopiero w czwartek, bo prokuratura potrzebuje jeszcze czasu na uzupełnienie materiału dowodowego. - To potrzebne, by móc jednoznacznie postawić zarzuty i podjąć decyzję co do ewentualnego środka zapobiegawczego - tłumaczy Daniel Prokopowicz z prokuratury okręgowej w Kielcach.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty zostaną postawione 52-latkowi. Policjanci mówią o zarzucie usiłowania zabójstwa, jednak to czy mężczyzna go usłyszy okaże się dopiero po przesłuchaniu.

Doszło do kłótni

Do brutalnego ataku doszło w parku miejskim w Kielcach. Kobieta została ugodzona nożem w klatkę piersiową i w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pomiędzy 46-latką a zatrzymanym doszło wcześniej do sprzeczki.

- Podczas awantury ten uderzył ją nożem w okolicę klatki piersiowej i uciekł – relacjonował komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

"Minuty decydowały o tym, czy będzie żyć"

– Dosłownie minuty decydowały o tym, czy będzie żyć. Na szczęście, sytuację udało się opanować, pacjentka jest już przytomna – tak o stanie zdrowia poszkodowanej mówił dr Edward Pietrzyk, ordynator oddziału kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, do którego trafiła kobieta.

Nożownik w kieleckim parku
Nożownik w kieleckim parkuTVN24 Kraków

Autor: mmw/i / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 / świętokrzyska policja

Pozostałe wiadomości