TVN24 | Kraków

Skontrolowali samochód, miał 264 tysiące kilometrów przebiegu. Rok wcześniej miał 428 tysięcy

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Policja coraz częściej wykrywa cofanie licznikówTVN Turbo
wideo 2/3
TVN TurboPolicja coraz częściej wykrywa cofanie liczników

Policjanci z Piwnicznej-Zdroju zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Okazało się, że stan licznika samochodu znacząco różnił się od tego, który zanotowano podczas badania rok wcześniej. Był o 164 tysiące kilometrów niższy.

Kierowca został zatrzymany w niedzielę. - Kiedy mundurowi sprawdzili stan licznika pojazdu, okazało się, że liczba kilometrów znacznie odbiegała od tej zapisanej podczas ostatniego badania technicznego. W chwili kontroli drogomierz audi wskazywał 264 tysiące kilometrów, natomiast w maju 2020 roku podczas przeglądu diagnosta odnotował blisko 428 tysięcy kilometrów, czyli prawie 164 tysiące kilometrów więcej niż obecnie – tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Kara

Jak zaznacza policja, teraz kierowca audi będzie musiał wyjaśnić ten stan rzeczy.

- Za przestępstwa zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru zgodnie z zapisem artykułu 306 a Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca – podkreśla Gleń.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości