Wracał z andrzejek, był pijany, uderzył w samochód. "Spowodował efekt domina"

TVN24

Małopolska Komenda PolicjiPijany kierowca "spowodował efekt domina"

Strażnicy miejscy z Oświęcimia (Małopolska) zatrzymali 20-letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna pijany wracał samochodem z imprezy andrzejkowej i uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód, powodując "efekt domina".

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę nad ranem. - Policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna wracał z imprezy andrzejkowej z jednego z oświęcimskich klubów nocnych. Na ulicy Olszewskiego stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie fordem ka, w wyniku czego uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód marki Mitsubishi – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Ponad dwa promile

Na mitsubishi się jednak nie skończyło – ten pojazd uderzył w forda, ford w citroena, a citroen w BMW. – Kierowca forda ka spowodował efekt domina – komentuje policja.

20-latek został przebadany alkomatem. Wydmuchał 2,1 promila alkoholu.

- W związku z popełnionym przestępstwem 20-latkowi już zostało zatrzymane prawo jazdy, którym się cieszył zaledwie cztery miesiące – uzupełnia Gleń. Oprócz tego kierowcy grozi do dwóch lat więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nie krótszy niż trzy lata.

Autor: wini / Źródło: tvn24