TVN24 | Kraków

Otwarty bagażnik, a w nim lodówka i pasażer. "Chciał asekurować transport"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Skarżysku-Kamiennej
Do zdarzenia doszło w Skarżysku-KamiennejGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Skarżysku-Kamiennej

Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie) zatrzymali kierowcę samochodu osobowego, który w otwartym bagażniku wiózł lodówkę oraz swojego znajomego. 64-latek został ukarany mandatem.

W poniedziałek skarżyscy funkcjonariusze prowadzili kontrole samochodów ciężarowych i dostawczych. - Nie kryli zdumienia, kiedy na ulicy Niepodległości zauważyli volkswagena golfa, jadącego z podniesioną klapą bagażnika. Z przestrzeni ładunkowej wystawała lodówka, a obok niej siedział mężczyzna. Co ciekawe, miejsce obok kierowcy było wolne, a przewożona lodówka była zabezpieczona przed wypadnięciem – relacjonuje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Mandat dla kierowcy

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec Skarżyska. Pasażer podróżujący w bagażniku tłumaczył, że chciał dodatkowo "asekurować" transport.

Za kierowanie pojazdem w sposób stwarzający zagrożenie dla osób przewożonych w aucie, kierowca golfa został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych. - Pasażer zajął miejsce na wygodnym fotelu, na którym mógł bezpiecznie kontynuować podróż – dodał funkcjonariusz.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości