16-latka podawała się za policjantkę. "Mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 tysięcy złotych"

Autor:
wini//now
Źródło:
PAP
Sandomierz (świętokrzyskie)
Sandomierz (świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/6
sandomierz mapa

Nastolatka z województwa mazowieckiego została zatrzymana w związku z oszustwami, których mała się dopuścić. Według ustaleń funkcjonariuszy 16-latka podawała się za policjantkę i wyłudzała pieniądze.

Do kilku oszustw metodą "na policjanta" doszło w Kielcach w minionym tygodniu. Jedną z pokrzywdzonych jest 79-latka, która przekazała pieniądze fałszywej funkcjonariuszce.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Ustalenia śledztwa wskazywały, że związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Dzięki wspólnej akcji kieleckich i sandomierskich policjantów nieletnia została zatrzymana w piątek w Sandomierzu - powiedział podkomisarz Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Szukają pokrzywdzonych

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymana 16-latka, oprócz oszustwa dokonanego na 79-latce, może mieć także związek z dwoma niezgłoszonymi zdarzeniami, do których najprawdopodobniej doszło w Kielcach i Płocku.

- Śledczy teraz docierają do ewentualnych pokrzywdzonych i weryfikują te informacje. Policjanci szacują, że nieletnia mogła wyrządzić straty nie mniejsze niż 100 tysięcy złotych. Z uwagi na wiek sprawczyni stanie ona wkrótce przed sądem dla nieletnich - dodał policjant

Autor:wini//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości