TVN24 | Kraków

Zatrzymali go do kontroli, zachowywał się nerwowo. W domu miał narkotyki

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim (wideo bez dźwięku)
Do zdarzenia doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim (wideo bez dźwięku)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim (wideo bez dźwięku)

Świętokrzyska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy posiadali duże ilości narkotyków. 32- i 40-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego od dłuższego czasu obserwowali 40-letniego mieszkańca miasta, podejrzewając, że może on zajmować się handlem narkotykami. W środę mężczyzna został zatrzymany do policyjnej kontroli, a jego nerwowe zachowanie w jej trakcie utwierdziło funkcjonariuszy w podejrzeniach

- W trakcie przeszukania jego auta policjanci natrafili na biały proszek. Wstępne badania potwierdziły, że jest to amfetamina o wadze blisko pięciu gramów. W trakcie dalszych czynności w jednym z pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez ostrowczanina, funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki oraz wagę elektroniczną. Po wstępnej identyfikacji okazało, że policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy marihuany – powiedziała asp. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymany 32-latek

Zatrzymany 40-latek trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki policjanci przekazali do badań. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że narkotyki może mieć również 32-letni kolega zatrzymanego. W czwartek w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli blisko 40 gramów marihuany, 60 gramów haszyszu i 25 gramów amfetaminy.

- 32-letni właściciel zakazanych substancji został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Przejęte środki trafią do dalszych badań laboratoryjnych – dodała policjantka.

Na podstawie zebranych dowodów obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Doprowadzeni zostali do sądu, gdzie na wniosek śledczych zastosowany został wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Obu mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja

Pozostałe wiadomości