Bracia jechali na motocyklach. Młodszy z nich zginął

TVN24

Zawiercie112, policja w OlkuszuWypadek dwóch motocyklistów, jeden zmarł na miejscu

Starszy brat musiał widzieć śmierć młodszego. Obaj jechali na motocyklach, gdy ten pierwszy zderzył się z ciężarówką. Policja nie udostępnia wszystkich zdjęć, bo są zbyt drastyczne.

Do tragedii doszło w poniedziałek po godzinie 17 na drodze wojewódzkiej 791 w miejscowości Rodaki pod Olkuszem w Małopolsce. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

- 31-letni motocyklista na łuku drogi wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z ciężarówką jadącą z naprzeciwka. Poniósł śmierć na miejscu - mówi Katarzyna Matras, rzeczniczka policji w Olkuszu.

Jadący za 31-latkiem rok starszy motocyklista nie zdążył wyhamować, przewrócił się i uderzył w jadący za ciężarówką samochód osobowy hyundai. Jak informuje policja, doznał tylko niegroźnych potłuczeń.

Matras zaznacza, że to na razie wstępne ustalenia.

- Motocykliści byli braćmi - dodaje.

Jechali od Zawiercia w kierunku miejscowości Klucze. Czerwona honda 31-latka po zderzeniu leżała na prawym pasie, niebieska należąca starszego brata na zielonym poboczu. Jak mówi Matras, policja nie udostępnia wszystkich zdjęć, bo są zbyt drastyczne.

Autor: mag/i / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Zawiercie112