TVN24 | Kraków

Motocyklista "jechał agresywnie", uciekał przed policją. Odpowie za 20 wykroczeń i przestępstwo

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Pościg za motocyklistą
Pościg za motocyklistąMałopolska Policja
wideo 2/6
Małopolska PolicjaPościg za motocyklistą

39-letni motocyklista uciekał przed drogówką ulicami Nowego Sącza (Małopolska). Jak podaje policja, mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie dla pieszych i innych kierowców.

Patrol zauważył 39-latka jadącego yamahą w czwartek po południu na ulicy Piłsudskiego w Nowym Sączu. Mężczyzna swoim "agresywnym stylem jazdy" wzbudził zainteresowanie policjantów.

- Trąbił na jadących zgodnie z przepisami kierowców, wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych, po czym przyspieszył do ponad 130 km/h mimo znaku zakazującego poruszanie się z prędkością powyżej 60 km/h – wylicza przewinienia motocyklisty Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Uderzył w radiowóz

Jak zaznacza rzecznik, 39-latek nie reagował na wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne, którymi policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Zamiast tego zaczął uciekać. - Gwałtownie przyspieszył, omijając stojące przed sygnalizatorem pojazdy, przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i ulicą Kolejową kontynuował swoją szaleńczą jazdę. Łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego, stwarzał zagrożenie dla pieszych i innych kierujących – relacjonuje Gleń.

Pościg zakończył się w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Grunwaldzkiej. - Na widok jadącego z przeciwka radiowozu mężczyzna zaczął gwałtowanie hamować i w efekcie stracił panowanie nad motocyklem, który sunąc po jezdni uderzył w policyjny pojazd – opisuje rzecznik.

Po zatrzymaniu motocyklista tłumaczył swoją ucieczkę tym, że obawiał się konsekwencji kierowania motocyklem bez uprawnień. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy .

- Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie motocyklem bez uprawnień, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz 18 innych wykroczeń, a także za popełnienie przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do pięciu lat więzienia – wylicza Gleń.

Google

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości