TVN24 | Kraków

Nietrzeźwy kierowca z Grybowa (Małopolska) spowodował kolizję, groził maczetą poszkodowanym. Usłyszał zarzuty

TVN24 | Kraków

Autor:
rzw
Źródło:
tvn24,pl, malopolska.policja.gov.pl
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję, groził maczetą poszkodowanym
Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję, groził maczetą poszkodowanymmalopolska.policja.gov.pl
wideo 2/3
malopolska.policja.gov.plNietrzeźwy kierowca spowodował kolizję, groził maczetą poszkodowanym

Policjanci z Grybowa (województwo małopolskie) zatrzymali 25-letniego kierowcę. Był pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję, następnie groził poszkodowanym półmetrową maczetą. Okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania, za to w kieszeni bluzy ma metamfetaminę. Znaleziona w samochodzie broń pneumatyczna w tej sytuacji nawet funkcjonariuszy nie zdziwiła. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów, grozi mu kara trzech lat więzienia.

Do zdarzenia, o którym poinformowała we wtorek małopolska policja, doszło w piątek, 1 października około godziny 21.30. Dwóch mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem wracało samochodem do domu. Przejeżdżali przez gminę Korzenna, kiedy kierujący fordem, który jechał za nimi, nie wyhamował i uderzył w tył oraz bok ich audi.

Groził półmetrową maczetą

Sprawca nie zatrzymał się, tylko ich wyprzedził i pojechał dalej. W pewnej chwili jednak stanął, wysiadł z pojazdu z maczetą w ręku i zaczął grozić mężczyznom z auta, które wcześniej potrącił. Potem ponownie wsiadł do swojego samochodu i odjechał w stronę stacji paliw, w której pobliżu zaparkował.

Przez ten czas o sytuacji została powiadomiona policja. Kiedy sprawca usłyszał sygnały nadjeżdżającego radiowozu, zaczął uciekać w kierunku składu budowlanego. Jeden z poszkodowanych z audi dokonał obywatelskiego zatrzymania. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze, agresywny kierowca został przebadany na trzeźwość. Okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W samochodzie, którym kierował, policjanci znaleźli półmetrową maczetę oraz tzw. wiatrówkę - pistolet pneumatyczny.

Spowodował kolizję, groził maczetą. Policja zarekwirowała niebezpieczne narzędziamalopolska.policja.gov.pl

Grozi mu do 3 lat więzienia

Podczas przeszukania odzieży mężczyzny mundurowi natrafili w jednej z kieszeni na woreczek strunowy, w którym znajdował się biały proszek. Badanie substancji narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Dodatkowo okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Grybów nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

25-latkowi postawiono zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania substancji psychotropowej. Za te przestępstwa grozi do 3 lat więzienia. Ponadto mieszkaniec gminy Grybów odpowie za popełnione wykroczenia.

Do zdarzenia doszło w gminie Korzenna.

Google Maps

Autor:rzw

Źródło: tvn24,pl, malopolska.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: malopolska.policja.gov.pl

Pozostałe wiadomości