Kraków

"Na haju" opiekowała się dzieckiem. Przez pomyłkę przyszła na policję

Kraków

Małopolska Komenda PolicjiKobiecie grozi do 5 lat więzienia

19-letnia mieszkanka Chełmka (woj. małopolskie) pod wpływem narkotyków opiekowała się swoim trzymiesięcznym dzieckiem. Kobieta została zatrzymana, kiedy przyszła na komisariat policji. - Najprawdopodobniej pomyliła budynki – zauważa Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji.

19-latka do budynku komisariatu policji w Chełmku weszła w poniedziałek po południu. Jej zachowanie od razu zwróciło uwagę obecnych na miejscu policjantów.

- Funkcjonariusze zauważyli, że młoda matka dziwnie się zachowuje, dlatego wzięli niemowlaka pod opiekę, a kobietę poddali badaniu stanu trzeźwości – relacjonuje Ciarka.

"Pomyliła budynki"

Badanie alkomatem nie wykazało w organizmie 19-latki alkoholu. Po użyciu testera narkotykowego okazało się jednak, że kobieta jest pod wpływem narkotyków. – Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe – opowiada rzecznik.

Według policji, kobieta do budynku komisariatu najprawdopodobniej weszła przez pomyłkę i nie wiedziała, gdzie się znajduje.

Niemowlęciem zaopiekowała się jego babcia. Dziecko trafiało na obserwację do szpitala.

- Wobec 19-letniej matki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo dziecka, nad którym miała obowiązek opieki – poinformował Ciarka. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Komenda Policji

Pozostałe wiadomości