TVN24 | Kraków

Wjechał w pieszych na przejściu. Zatrzymał się kilka metrów dalej

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Pierwszeństwo dla pieszych, miasta szykują kampanie informacyjneTVN24
wideo 2/9
TVN24Pierwszeństwo dla pieszych, miasta szykują kampanie informacyjne

Grupa osób przechodzi przez pasy w Myślenicach (Małopolska). Nagle pojawia się auto, które uderza w pieszą. Kobieta przelatuje przez maskę i upada na ziemię. Samochód zatrzymuje się dopiero kilka metrów dalej.

Policjanci badają okoliczności potrącenia, do którego doszło - 18 czerwca - na ulicy Kazimierza Wielkiego w Myślenicach (Małopolska). Piesza, w którą uderzył samochód, trafiła do szpitala.

43-latka w szpitalu

Z informacji policji wynika, że grupa osób przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Wśród nich znajdowała się 43-letnia kobieta. Na widok nadjeżdżającego samochodu grupa zatrzymała się na przejściu, a w ostatniej chwili próbowała się wycofać. Było już jednak za późno i kierowca opla uderzył w pieszych. Zatrzymał się kilka metrów dalej, za przejściem.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała ogólnych potłuczeń, zerwania więzadeł oraz skręcenia lewego kolana. Życiu 43-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a policjanci przypominają o ostrożności na drodze.

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: tvn24