TVN24 | Kraków

Dachowanie na autostradzie. "Kierowca prawdopodobnie zasnął"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks
Źródło:
TVN24 Kraków
Wypadek na autostradzie
Wypadek na autostradzie KWP Kraków
wideo 2/7
KWP KrakówWypadek na autostradzie

Osobowy seat zjechał z trasy, uderzył w bariery i ciężarówkę, a następnie dachował. Dwie osoby zostały ranne. Jak ustaliła policja, kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą.

Do wypadku doszło na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Mokrzyska w kierunku Krakowa (Małopolska) w poniedziałek nad ranem. - Okazało się, że kierujący samochodem osobowym najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w przejeżdżającą obok ciężarówkę. W wyniku uderzenia osobówka dachowała – relacjonował Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

W wypadku ucierpiały dwie osoby jadące seatem. Pasażerka została przewieziona do szpitala, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak dodaje policjant, kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. 

Samochód dachowałKWP Kraków

Kierowcy utworzyli korytarz życia dla służb ratunkowych

W miejscu wypadku utworzył się spory korek związany z tym, że rozbita osobówka zajmowała dwa pasy ruchu, a ciężarówka pas awaryjny. - Nitka autostrady w kierunku Krakowa była na kilkadziesiąt minut zablokowana – mówi Gleń. Jak dodaje, kierowcy stojący w korku zachowali się wzorowo, tworząc korytarz życia dla służb ratunkowych.

Do wypadku doszło na A4 na wysokości Mokrzysk (Małopolska)Google Maps

Autor:wini/ks

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków

Pozostałe wiadomości