TVN24 | Kraków

Od lat był poszukiwany przez Interpol na całym świecie, wpadł na polsko-ukraińskiej granicy

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpacie)
Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpacie)Google maps
wideo 2/6
Google mapsDo zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce (Podkarpacie)

50-letni Ukrainiec, poszukiwany czerwoną notą Interpolu, został zatrzymany na polsko-ukraińskiej granicy. - Jest podejrzewany o morderstwo i defraudację mienia na Ukrainie – podała mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na pieszym przejściu granicznym w Medyce, na kierunku wejściowym do Polski. - W trakcie odprawy paszportowej funkcjonariusze ujawnili, że dane Ukraińca figurują w bazach poszukiwawczych Interpolu. Okazało się, że pięćdziesięciolatek był poszukiwany od kilkunastu lat czerwoną notą Interpolu na terenie 190 krajów. Jest podejrzewany o morderstwo i defraudację mienia na Ukrainie – wyjawiła mjr Elżbieta Pikor, rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak wyjaśniła Pikor, czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. To kategoria oznaczająca poszukiwania w celu aresztowania i ekstradycji.

Zatrzymania na granicy

Jak dodała rzeczniczka, zgodnie z procedurą mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji. Czeka go ekstradycja, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pikor podała statystyki, z których wynika, że od początku 2020 roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG zatrzymali 62 osoby poszukiwane czerwoną notą Interpolu.

Autor:wini/ks

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości