Mieli próbować ukraść drewno czarnego dębu. Zniszczyli linię brzegową Sanu

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KPP w Jarosławiu
Jarosław (Podkarpacie)
Jarosław (Podkarpacie)Google maps
wideo 2/4
Google mapsJarosław (Podkarpacie)

Mieli wjechać ciężkim sprzętem nad rzekę San i kraść drogocenne drewno. Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży dwóch kłód czarnego dębu o łącznej wartości 176 tysięcy złotych. Odpowiedzą też za zniszczenie linii brzegowej Sanu.

Jak poinformowała w czwartek podkarpacka policja, do zdarzenia doszło w lipcu. Jako pierwsi o podejrzanej działalności dwóch osób przy Sanie zostali powiadomieni pracownicy Wód Polskich. Według zgłoszenia na odcinku tej rzeki w Manasterzu pod Jarosławiem dwaj mężczyźni pracowali ciężkim sprzętem.

Policja: ciężarówka była załadowana cennym drewnem

Na miejsce udali się pracownicy Nadzoru Wodnego w Jarosławiu, którzy przy korycie rzeki zauważyli pracującego operatora koparki oraz ciężarówkę załadowaną drewnem czarnego dębu.

Mężczyźni są podejrzani o próbę kradzieży czarnego dębuKPP w Jarosławiu

- Dwóch mężczyzn wykonujących prace, nie potrafiło wskazać zleceniodawcy pracy, dlatego pracownicy Nadzoru Wodnego o całym procederze powiadomili policjantów - przekazała w komunikacie oficer prasowa jarosławskiej policji, aspirant sztabowy Anna Długosz.

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, podejrzanych o próbę kradzieży drogocennego surowca z prywatnej działki już nie było. Zniknął również sprzęt, na miejscu pozostały jednak dwie kłody czarnego dębu. Widoczne były też uszkodzenia linii brzegowej Sanu, zniszczonej najprawdopodobniej wskutek działania ciężkiego sprzętu.

Zarzuty próby kradzieży drewna o wartości 176 tysięcy złotych

W sprawie rozpoczęło się postępowanie. Mężczyźni, jak poinformowała w czwartek policja, zostali w końcu zatrzymani i teraz odpowiedzą przed sądem. Usłyszeli zarzuty.

- 29- i 32-latek, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać kradzieży dwóch kłód czarnego dębu o wartości ponad 176 tysięcy złotych, niszcząc przy tym linię brzegową rzeki San powodując szkodę o wartości ponad 27 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa - przekazała rzeczniczka jarosławskiej komendy.

Czarny dąb to specyficzny surowiec, pozyskiwany z zalanych podczas dawnych powodzi pni dębu. Jest czasem znajdywany w korytach rzek, kiedyś produkowano z niego słynne meble gdańskie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KPP w Jarosławiu

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Jarosławiu

Pozostałe wiadomości