Misie, kokardki, motylki. To nie cukierki, to groźne narkotyki

Kraków

Policja w Dąbrowie TarnowskiejTabletki mogą być rozprowadzane w rejonie szkół na terenie powiatu dąbrowskiego.

Na terenie Powiśla Dąbrowskiego (woj. małopolskie) pojawiły się tabletki zawierające pochodne ecstasy. – Mogą mieć kształt misiów, kokardek, mieć znaczek Supermana czy Batmana. Tak, by skusić dzieci – mówią policjanci i apelują do rodziców i nauczycieli o ostrożność.

Kształtem i kolorem mogą przypominać słodycze. Mogą mieć znaczek Batmana czy Supermena. Tak niepozornie wyglądające tabletki to nie słodycze, a silnie toksyczne substancje zawierające pochodne ecstasy.

Według informacji policji w Dąbrowie Tarnowskiej (woj. małopolskie), pojawiły się one na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

Apel o ostrożność

Jak zaznaczają policjanci, tabletki mogą być rozprowadzane w rejonie szkół.

- Apelujemy do rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i innych instytucji o zachowanie czujności, przeprowadzenie rozmów profilaktycznych z dziećmi, szczególnie z tymi najmłodszymi, aby nie przyjmowały słodyczy od obcych osób, jak również o sprawdzenie rzeczy osobistych swoich pociech pod kątem posiadania tego typu substancji, słodyczy nieznanego pochodzenia – podkreślają funkcjonariusze.

Zaznaczają też, by zwracać uwagę na niepokojące zachowania dzieci.

Funkcjonariusze dla dobra śledztwa nie mówią więcej o sprawie. – Śledztwo jest w toku. Dla dobra postępowania nie udzielamy informacji, na razie zwracamy się z prośbą o ostrożność – mówi nam Ewelina Fiszbain z dąbrowskiej policji.

Pod koniec sierpnia na portalu tvn24.pl pisaliśmy o śmierci 14-letniej dziewczyny. Do szpitala trafiła nieprzytomna, po zatruciu narkotykami:

Tomasz Białas, specjalista do spraw toksykologii w TVN24tvn24
wideo 2/6

Autor: mmw/jb / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Dąbrowie Tarnowskiej