TVN24 | Kraków

Szukali zabytków, znaleźli niewybuchy. Akcja saperów w lesie

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Niewybuchy znalezione w krzeszowickim lesie
Niewybuchy znalezione w krzeszowickim lesieMałopolska policja
wideo 2/5
slideshow ania

W gminie Krzeszowice (Małopolska) detektoryści z wykrywaczami metalu szukali zabytków. Zamiast tego znaleźli niewybuchy – osiem pocisków artyleryjskich i i pocisk moździerzowy.

Do zdarzenia, o którym w środę poinformowała małopolska policja, doszło 4 grudnia w lesie w gminie Krzeszowice. - Niewybuchy zostały odnalezione wykrywaczem metalu podczas wykonywania poszukiwań porzuconych i ukrytych zabytków, w sześciu różnych miejscach oddalonych od siebie o kilkaset metrów – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dziewięć pocisków

Na miejsce zostali wezwani policjanci razem z pirotechnikiem, którzy potwierdzili charakter znaleziska i zabezpieczyli teren do przyjazdu saperów. - Według rozpoznania minersko-pirotechnicznego było to osiem pocisków artyleryjskich i pocisk moździerzowy pochodzenia wojskowego z czasów II wojny światowej – podaje Gleń. Niewybuchy zostały przejęte i zdetonowane przez saperów.

Pociski znalezione w lesieMałopolska policja

Policja apeluje, by o każdym tego typu odkryciu informować odpowiednie służby. - Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem! – podkreśla rzecznik.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości