TVN24 | Kraków

Koronawirus potwierdzony u kuracjusza, 200 osób objętych kwarantanną

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
15 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie 649
15 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie 649 TVN24
wideo 2/6
TVN2415 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. W sumie 649

Mężczyzna w sile wieku przebywający na turnusie rehabilitacyjnym w szpitalu w Krynicy Zdroju (Małopolska) jest zakażony koronawirusem. Około 200 osób zostało objętych kwarantanną. Zamknięty jest tez oddział pediatryczny innego krynickiego szpitala.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Informację o kwarantannie potwierdziła Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Szpital wojskowy w Krynicy oprócz standardowej oferty sanatryjnej i rehabilitacyjnej oferuje turnusy dla żołnierzy powracających z misji.

200 osób w kwarantannie

Jak podała Pażdzio, zakażony nie pochodzi z Małopolski, przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w 20 Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Krynicy-Zdroju.

- Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w Szpitalu zostało objętych kwarantanną – przekazała rzeczniczka.

Oprócz tego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u dwóch kolejnych osób w Małopolsce – jak informuje rzeczniczka wojewody, jest to kobieta w sile wieku i młody mężczyzna. W sumie w poniedziałek poinformowano o 15 nowych przypadkach zakażenia.

Kwarantannę zdecydował się wprowadzić u siebie także szpital im. J Dietla w Krynicy Zdroju. Obejmuje ona oddział pediatryczny. - Tam było dziecko z podejrzeniem koronawirusa, jednak nie ma jeszcze potwierdzenia czy faktycznie jest ono zakażone. Do wyjaśnienia tego szpital zdecydował się wprowadzić kwarantannę - tłumaczy Joanna Paździo.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości