Kraków żegna prof. Bartoszewskiego. Księga kondolencyjna w magistracie

Księga kondolencyjna będzie dostępna do 4 maja

W głównym gmachu krakowskiego magistratu, wystawiono w poniedziałek księgę kondolencyjną pamięci Władysława Bartoszewskiego. Dostępna będzie do 4 maja. Jako pierwszy wpisał się do niej prezydent Jacek Majchrowski.

Do księgi może się wpisać każdy, kto chce pożegnać, zmarłego w piątek Honorowego Obywatela Krakowa.

"Cenię go za odwagę"

Księga kondolencyjna będzie dostępna codziennie, do 4 maja, do godziny 19. Następnie zostanie ona przekazana rodzinie zmarłego.

Do księgi jako pierwszy wpisał się prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. – To była osoba lepsza niż dokumenty. To był ktoś kto pamiętał i wiedział. Nie można było z nim polemizować na zasadzie przeinaczania faktów – mówił dziennikarzom zaraz po złożeniu wpisu. – Cenię go zwłaszcza za odwagę. Trzeba ją mieć, aby prze tak wiele lat, w tak różnych ustrojach nigdy swoich przekonań nie zmienić - podkreślił.

Władysław Bartoszewski - pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz, żołnierz AK, historyk - zmarł 24 kwietnia wieczorem w wieku 93 lat.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Do księgi można się wpisywać do 4 maja:

Mapa Targeo

Autor: ps / Źródło: TVN24 Kraków

Raporty:
Pozostałe wiadomości