TVN24 | Kraków

Miał nakłaniać prokuratora do spalenia akt i chcieć jego śmierci. Lider pseudokibiców z zarzutami

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
Ruszył proces gangu Psychofans
Ruszył proces gangu PsychofansTVN 24 Katowice
wideo 2/6
TVN 24 KatowiceRuszył proces gangu Psychofans

Lider pseudokibicowskiej bojówki miał namawiać prokuratora do spalenia akt postępowania przeciwko członkom grupy, a także miał chcieć jego śmierci – wynika z ustaleń śledczych z małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu.

Pseudokibic usłyszał zarzuty nakłaniania do zabójstwa prokuratora prowadzącego śledztwo przeciwko grupie przestępczej oraz zarzuty nakłaniania do zniszczenia akt postępowania prowadzonego przed Sądem Okręgowym w Gliwicach przeciwko członkom tej grupy. Grozi mu dożywocie.

Prokurator skierował też do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Z uwagi na wysoką karę grożącą mężczyźnie oraz charakter zarzutów sąd przychylił się do tego wniosku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Śledztwo przeciwko "psychofanom"

Jak informuje Piotr Krupiński, naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, zorganizowana grupa przestępcza skupiona wokół środowiska śląskich pseudokibiców "Psychofans" działała w od 2010 do 2017. W jej skład wchodziło kilkudziesięciu mężczyzn ze Śląska oraz z innych regionów Polski. Większość członków grupy było już wcześniej karanych, a w popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak maczety, młotki, pałki.

W maju 2019 r. Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował akt oskarżenia wobec 53 osób. Wówczas prokurator zarzucił im popełnienie łącznie prawie 100 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży z włamaniami, rozbojów, a także zabójstwa i pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Super Wizjer

Pozostałe wiadomości