Spłonęła kamienica w centrum Krakowa, strażacy pokazują skalę zniszczeń

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Z płonącej kamienicy ewakuowano 10 osóbPSP Kraków
wideo 2/7
PSP KrakówZ płonącej kamienicy ewakuowano 10 osób

Krakowscy strażacy pokazali zdjęcia spalonej kamienicy w centrum miasta. Skala zniszczeń jest ogromna, budynek nie nadaje się do użytkowania.

Przyczyny pożaru ustala policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Inspektor nadzoru budowlanego zakazał użytkowania obiektu. W XIX-wiecznej kamienicy na rogu ulic Dolnych Młynów i Rajskiej mieści się hostel oraz sklep z winami.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze w sobotę o godzinie 8.48. - W chwili przybycia strażaków pożarem objęty był cały szyb windowy w podwórcu i znaczna część dachu – informuje Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy krakowskiej straży pożarnej.

Spłonęła kamienica w centrum miastaPSP Kraków

Jak uspokaja Rosiek, żadna z 10 ewakuowanych osób nie została ranna.

Budynek nie do użytku

Strażacy z kamerą termowizyjną przygotowali linię gaśniczą na czwartym piętrze kamienicy. - Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odłączyło zasilanie w całym obiekcie, Pogotowie Gazowe odcięło dopływ gazu, Zespół Ratownictwa Medycznego stanowił zabezpieczenie medyczne działań ratowniczo-gaśniczych – wylicza rzecznik.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili poziom tlenku węgla w spalonych pomieszczeniach i wietrzyli te, w których został on wykryty.

- Na miejsce przyjechał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po zapoznaniu się ze stanem budynku zdecydował o zakazie użytkowania obiektu w całości oraz nakazał właścicielowi jego zabezpieczenie – podaje Rosiek.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: PSP Kraków