Wyciek gazu na stacji benzynowej. Zarządzono ewakuację

Autor:
wini,
bp/tok
Źródło:
TVN24 Kraków
Wyciek gazu na stacji benzynowej w Krakowie
Wyciek gazu na stacji benzynowej w Krakowietvn24.pl
wideo 2/6
tvn24.plWyciek gazu na stacji benzynowej w Krakowie

Kierowca stracił panowanie nad samochodem, który następnie uszkodził zbiornik gazu na stacji benzynowej w Krakowie. Z powodu wycieku ewakuowano pracowników i klientów stacji.

Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano przy ulicy Grota-Roweckiego w Krakowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zbiornik LPG rozszczelnił się po tym, jak uderzył w niego samochód osobowy. Na miejsce wezwano chemiczną grupę strażacką, na miejscu pracowało dziewięć zastępów straży.

- Kierowca pojazdu osobowego z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad samochodem i uderzył w pompę, która pompuje gaz LPG ze zbiornika. W wyniku tego zniszczył zawory, między innymi zawór bezpieczeństwa, dlatego wydobywał się tam gaz – relacjonuje Łukasz Szewczyk z zespołu prasowego krakowskiej straży pożarnej. 

Stacja RMF FM podaje, że klienci i pracownicy stacji zostali ewakuowani. Łukasz Szewczyk przekazał, że najprawdopodobniej stało się to przed przyjazdem strażaków.

O godzinie 10 dyżurny krakowskiej straży przekazał, że sytuacja jest opanowana, nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Na miejscu jest Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego, w okolicy wciąż prowadzone są pomiary, na razie nie odnotowano wybuchowego stężenia gazu. – Tylko przy samej kryzie dystrybutora jest jakieś większe stężenie – uzupełnia Szewczyk. Jak dodaje, w zbiorniku jest około trzech tysięcy litrów gazu. 

Wyciek gazu na stacji benzynowej w KrakowieBartłomiej Plewnia

Rzecznik komendy miejskiej policji w Krakowie Piotr Szpiech poinformował z kolei, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. 30-latek kierujący oplem astrą, który uderzył w zbiornik, był trzeźwy. 

Autor:wini, bp/tok

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Bartłomiej Plewnia

Pozostałe wiadomości