TVN24 | Kraków

Ratowali ciężko rannego mężczyznę, w szpitalu okazało się, że jest zakażony koronawirusem

TVN24 | Kraków

Autor:
popg
Źródło:
TVN24/Małopolska policja
Policjanci z okna hotelu dopingowali kolegę
Policjanci z okna hotelu dopingowali kolegęMałopolska Policja
wideo 2/5
Małopolska PolicjaPolicjanci z okna hotelu dopingowali kolegę

Zostali wezwani do awantury, na miejscu zastali rannego, mocno krwawiącego mężczyznę. Opatrzyli go i zatamowali krwawienie. Rannego Norwega przekazali ratownikom medycznym, którzy zabrali go do szpitala. Tam okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Policjanci zostali objęci kwarantanną.

Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zostali wezwani do awantury na ul. Augustiańskiej. Według zgłoszenia jej uczestnicy niszczyli zaparkowane nieopodal pojazdy (wyrywali lusterka boczne). Sierż. szt. Kamil Radwan, sierż. Konrad Sobala i sierż. Michał Mocny na miejscu zauważyli leżącego na chodniku zakrwawionego mężczyznę, z głęboką raną ciętą na przedramieniu.

W maseczkach i rękawiczkach przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szybko zatamowali krwawienie, założyli opatrunek uciskowy i w oczekiwaniu na przyjazd karetki, monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego. Według ratowników medycznych, którzy przejęli od policjantów rannego, uratowali życie rannemu 26-letniemu Norwegowi. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jeden z uczestników awantury

To właśnie ranny oraz dwaj inni mężczyźni (w wieku 22 i 31 lat) zatrzymani przez policjantów w tym samym czasie na ul. Wawrzyńca mieli być sprawcami uszkodzenia kilku pojazdów zaparkowanych na krakowskim Kazimierzu, gróźb karalnych kierowanych pod adresem taksówkarza i zniszczenia witryny sklepowej. Norweg doznał ciężkich obrażeń właśnie w wyniku rozbicia tej szyby.

Przestępstwa te są zagrożone karą do pięciu  lat więzienia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji I w Krakowie. Ranny 26-latek i jego 31-letni kolega z Norwegii usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia, a ich 22-letni polski kolega został przesłuchany w charakterze świadka. Taksówkarz nie złożył wniosku o ściganie sprawcy gróźb pod jego adresem. 

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Zakażony koronawirusem

W szpitalu wykonano rannemu test na koronawirusa. Wynik był pozytywny. Policjanci zostali poddani kwarantannie. Wyniki ich badań, które wykonano po kilku dniach, były ujemne.

W czasie, gdy byli zamknięci w izolatorium zauważyli, że ktoś ucieka z sąsiedniego pokoju. Wezwali kolegę, który zatrzymał Ukraińca, a potem jeszcze jedną osobę, po kolejnej próbie ucieczki.

Ucieczka z kwarantannyMałopolska Policja

Trzej policjanci zostaną teraz wyróżnieni za szczególne zaangażowanie w służbie i wykonywanie zadań, także z narażeniem życia i zdrowia.

Kraków "żółtą strefą". "Musimy zwracać uwagę przede wszystkim na tych, którzy są obok".

Google

Autor:popg

Źródło: TVN24/Małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości