Pożar w krakowskiej hucie. "Zapalił się taśmociąg"

Kraków

Pożar w krakowskiej hucieANTON211 / Lookas81 / Cunio | Kontakt24
wideo 2/3

W krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland (dawnej hucie im. Sendzimira) zapalił się taśmociąg. Na miejscu pracuje dziesięć zastępów straży pożarnej.

Pierwszą informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt24, potwierdził ją Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze około godziny 14. W hucie zapalił się taśmociąg, który transportuje miał węglowy. Na miejscu pracuje 10 zastępów i ugaszenie pewnie zajmie nam sporo czasu.

Bez ofiar

Strażacy uspokajają, że nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. - Jesteśmy w kontakcie ze służbami, więc gdyby sytuacja się zmieniła, będziemy informować mieszkańców – zapewnia Rosiek.

Jak dodaje, pracownicy huty się ewakuowali, nikt nie został poszkodowany.

Koncern ArcelorMittal, właściciel huty, wydał w czwartek oświadczenie:

"Informujemy, że dziś po południu w krakowskiej hucie zapalił się taśmociąg transportujący koks. Na miejscu pracuje nasza zakładowa straż pożarna wraz z jednostkami PSP. Dym widoczny jest z daleka, bo taśmociąg znajduje się na wysokości kilkunastu metrów nad ziemią. Pożar się nie rozprzestrzenia. O zdarzeniu poinformowaliśmy Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska".

Autor: wini/ ks / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | ANTON211