"Mały szpital" na kółkach od Wielkiej Orkiestry. Karetka za 600 tysięcy dla krakowskiego szpitala

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nową karetkę
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy ma nową karetkę
TVN24 Kraków
TVN24 KrakówNowa karetka od WOŚP

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu dostał od WOŚP nową karetkę. Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu, można w niej przewozić nawet ciężko chorych pacjentów.

Karetka to dar od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W poniedziałek szpitalowi przekazali ją Jerzy i Lidia Owsiakowie.

Karetka "S" służyć będzie do transportu najmłodszych pacjentów. Jej wartość to 600 tysięcy złotych.

- Karetka będzie transportować dzieci, które wymagają bardzo fachowej opieki. Ma w środku "mały szpital", między innymi respirator, defibrylator. Jest świetnie wyposażona, bardzo nowoczesna - mówił w poniedziałek Jerzy Owsiak, prezes fundacji.

Nieoceniona pomoc

Od pomysłu zakupu nowej karetki do jego realizacji minęło niewiele czasu. Rozmowy między przedstawicielami WOŚP a dyrekcją szpitala uniwersyteckiego rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku.

- W naszym szpitalu pomoc otrzymują najbardziej chore dzieci, które często potrzebują transportu na przykład na badania poza oddziałem. Dzięki tej karetce będzie to możliwe - mówił podczas przekazania karetki Krzysztof Fyderek, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Szpital w Prokocimiu od lat korzysta ze wsparcia WOŚP. Jak dowiedział się reporter TVN24, karetka to 454 dar fundacji dla tej placówki, łączna wartość przekazanego sprzętu to prawie 14 milionów złotych. Tylko w Krakowie szpitale otrzymały od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposażenie o łącznej wartości ponad 28 milionów złotych.

Autor: kk / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości