Krakowska klinika onkologii ma kłopoty. Wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia

Kraków

Kłopoty krakowskiej kliniki onkologicznejtvn24
wideo 2/5

Wszyscy lekarze z Kliniki Onkologii Klinicznej w Krakowie złożyli wypowiedzenia. To odpowiedź na zarządzenie dyrekcji o zredukowaniu ich etatów o 10 procent.

Dyrekcja Instytutu Onkologii w Krakowie poprosiła kierownika Kliniki Onkologii Klinicznej o zredukowanie etatów jego podwładnych o 10 procent. Kierownik odmówił, a następnie złożył wypowiedzenie.

- Ku mojemu zaskoczeniu w ślad za mną poszli koledzy, którzy obawiali się, że przy znikomej obsadzie praca stanie się niemożliwa. Stało się to w ubiegły czwartek, czekamy teraz na ruch dyrekcji – tłumaczy dr Marek Ziobro, kierownik Kliniki Onkologii Klinicznej w Krakowie.

Jeszcze trzy miesiące

Wypowiedzenia złożyło dziewięciu lekarzy, czyli wszyscy pracujący w klinice.

Lekarzy obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, co oznacza, że przez ten czas klinika będzie pracowała tak jak dotychczas. Niewykluczone jednak, że jeśli onkolodzy rzeczywiście odejdą z kliniki, placówkę trzeba będzie zamknąć.

Jak informuje reporterka TVN24 Marta Gordziewicz, dyrektor Instytutu Onkologii odmówił rozmowy i poinformował jedynie, że "instytut ma długi i redukcje etatów są potrzebne".

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock