TVN24 | Kraków

Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata na Wawelu. Manifestacja KOD przy wjeździe na wzgórze wawelskie

TVN24 | Kraków

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Manifestacja KOD przy wjeździe na wzgórze wawelskie
PAP/Łukasz GągulskiManifestacja KOD przy wjeździe na wzgórze wawelskie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził w czwartek wieczorem grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie. Przy wjeździe na wzgórze stali członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Porządku pilnowali policjanci.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, razem z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w czwartek uczestniczyli we mszy w Krakowie i złożyli kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Manifestacja KOD przy wjeździe na wzgórze wawelskiePAP/Łukasz Gągulski

Manifestacja KOD przy wjeździe na wzgórze wawelskie

W czwartek przy wjeździe na wzgórze wawelskie ustawili się także działacze KOD, w maskach i strojach nawiązujących do serialu "Dom z papieru". Mieli oni atrapy znaków drogowych z zakazem ruchu, na znakach były przekreślone wizerunki Jarosława Kaczyńskiego i metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Przedstawiciele KOD sprzeciwiają się comiesięcznym wizytom prezesa PiS na Wawelu. Porządku pilnowały kordony policjantów. - Było spokojnie - powiedziała Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji.

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Łukasz Gągulski

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości