Gang sutenerów rozbity. W ciągu siedmiu lat mieli zarobić ponad 10 milionów

Kraków

Policjanci zatrzymali 16 osób, cztery usłyszały zarzutyCBŚP
wideo 2/6

Mieli działać od siedmiu lat na terenie Krakowa i Zakopanego, prowadząc tam agencje towarzyskie. Śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu mogli zarobić nawet ponad 10 milionów złotych. Cztery osoby usłyszały zarzuty i zostały aresztowane.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci CBŚP z Rzeszowa i prokuratorzy z wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie. Ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać na terenie Krakowa i Zakopanego w ciągu ostatnich siedmiu lat. Podejrzani mieli nakłaniać do pracy i "zatrudniać" w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, udostępnianie pomieszczeń oraz zapewnianie ochrony oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Śledczy szacują, że w wyniku przestępczego procederu mogli zarobić ponad 10 milionów złotych.

16 zatrzymanych

W miniony weekend policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa wspierani przez swoich kolegów z zespołów specjalnych z zarządów w Krakowie, Lublinie, Łodzi i z Warszawy oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zlikwidowali na terenie Krakowa cztery agencje towarzyskie. W trakcie akcji zatrzymali łącznie 16 osób, w tym cztery podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu.

Po wstępnych wyjaśnieniach 12 osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka. W trakcie przeszukań zabezpieczono między innymi kilkadziesiąt telefonów przypisanych do poszczególnych ogłoszeń erotycznych publikowanych w internecie, elementy broni palnej, pałki teleskopowe i gazy obezwładniające. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochód, pieniądze oraz nieruchomość, o łącznej wartości około miliona złotych.

Areszt dla czworga podejrzanych

W Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie czworgu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi seksualne w kilkunastu wynajmowanych do tego celu mieszkaniach. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące czworga podejrzanych.

Autor: wini/gp / Źródło: CBŚP/TVN 24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP