Rzucił kamieniem w zabytkowy obraz, grozi mu więzienie

TVN24 | Kraków

Autor:
ww
Źródło:
PAP, TVN24
Do zdarzenia doszło w KrakowieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Krakowie

Policjanci z Krakowa zatrzymali bezdomnego, który zniszczył obraz Matki Boskiej Piaskowej w Bramie Floriańskiej. Rzucił w niego kamieniem, który zbił szybę ochronną i zostawił dziurę. 50-latek za zniszczenia odpowie przed sądem.

W ubiegłą niedzielę krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu zabytku. Na miejscu zastali zbitą szybę i kamień, który przedziurawił obraz.

- Ustalili, że osobą odpowiedzialną za zniszczenia jest bezdomny mężczyzna, który kilka godzin wcześniej popełnił podobny wybryk, rzucał butelką po piwie w obraz przy domu sióstr zakonnych znajdującym się nieopodal - przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kamień zbił szybę ochronną i zniszczył obrazKMP Kraków

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Przyznał się, trafił do aresztu

- Już następnego dnia policjanci zatrzymali 50-latka, który w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu - podał Gleń. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia zabytku, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował go na dwa miesiące.

W przejściu przez Bramę Floriańską znajduje się ołtarz z początku XIX wieku z późnobarokową kopią cudownego obrazu Matki Boskiej Piaskowej znajdującego się w kościele oo. karmelitów "Na Piasku".

Autor:ww

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Kraków