Kraków

"Kradł elektronarzędzia, nie pogardził grzejnikami". Odpowie za ponad 50 włamań i kradzieży

Kraków

Mężczyzna odpowie za liczne kradzieże
Mężczyzna odpowie za liczne kradzieżeMałopolska Komenda Policji
wideo 2/4

32-latek z Czernichowa (Małopolska) odpowie przed sądem za liczne kradzieże elektronarzędzi. Mężczyzna usłyszał 57 zarzutów. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie trafił do krakowskiego sądu.

Jak podaje policja, mężczyzna dopuszczał się kradzieży od czerwca 2017 do lutego 2018. Złodziej kradł wiertarki, frezarki, wyrzynarki, pilarki, wkrętarki, szlifierki, kosy spalinowe i inne przedmioty, które wpadły mu w ręce, nie gardził nawet grzejnikami łazienkowymi – wylicza Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Początkowo policja traktowała każdą z tych kradzieży jak osobną sprawę. - Ponieważ jednak sposób działania sprawcy był bardzo podobny, sprawy zaczęto łączyć. Mozolna weryfikacja wszystkich akt, na podstawie której podjęto kolejne czynności w sprawie, doprowadziły śledczych do złodzieja – mówi dalej Gleń,

Akt oskarżenia

32-latka z Czernichowa zatrzymano w marcu zeszłego roku. - W jego pojeździe, jak i na terenie jego posesji policjanci znaleźli skradzione elektronarzędzia oraz nielegalne papierosy. Wówczas mężczyzna przyznał się do kilku włamań i kradzieży, za które usłyszał część zarzutów – informuje rzecznik.

Dalsze śledztwo ujawniało kolejne kradzieże. Ostatecznie 32-latkowi postawiono 57 zarzutów, w tym 49 kradzieży z włamaniem, siedem kradzieży oraz zarzut posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu. 32-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Komenda Policji

Pozostałe wiadomości