"Nie zapłacił za pokój w hotelu i zniknął, razem z telewizorem"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
27-latek zameldował się w hotelu na krakowskim KazimierzuGoogle Maps
wideo 2/9
Google Maps27-latek zameldował się w hotelu na krakowskim Kazimierzu

27-latek z Krakowa zameldował się w hotelu i zapłacił za dwie pierwsze doby. Za kolejne, mimo upomnień obsługi, nie płacił. Zamiast tego wymknął się niepostrzeżenie. Wtedy okazało się, że przywłaszczył sobie telewizor, który stał w hotelowym pokoju.

27-latek przebywa na terenie Krakowa od kilku lat. - Często zmieniał miejsce pobytu, raz wynajmował mieszkania, innym razem zatrzymywał się w pokojach hotelowych lub hostelach – tłumaczy Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Nie uciekł daleko

Do hotelu na krakowskim Kazimierzu 27-latek trafił na przełomie lutego i marca. Zapłacił za dwie pierwsze doby pobytu. - Po tym, jak mężczyzna zameldował się w pokoju, wpadł na pomysł, żeby wynieść z niego znajdujący się tam telewizor, a następnie zastawić go w jednym z krakowskich lombardów. Tak też uczynił, a kiedy właściciele hotelu zaczęli dopominać się o uregulowanie rachunku, 27-latek ukradkiem opuścił budynek i więcej nie wrócił – relacjonuje Gleń.

Jak ustaliła policja, gość zaciągnął w hotelu dług o wysokości ponad dwóch tysięcy złotych. Mężczyzna odnalazł się w apartamencie na Kazimierzu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- 27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Tam przyznał się do kradzieży telewizora oraz opuszczenia hotelu bez uiszczenia opłaty za pobyt. Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną, w jakiej się znalazł – podaje rzecznik policji. Teraz 27-latkowi za oszustwo i kradzież grozi do ośmiu lat więzienia.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Policja małopolska