Wojewoda zakażony koronawirusem. Urzędnicy w kwarantannie, niektórzy pracują zdalnie

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Kraków
14 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusem
14 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/8
TVN2414 sierpnia: potwierdzono 832 zakażenia koronawirusem

Nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita jest zakażony koronawirusem. Wszystkie osoby, z którymi miał w ostatnich dniach kontakt zostały objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Urzędnicy pracują z domów.

O potwierdzeniu zakażenia u wojewody urząd poinformował w piątek. Jak przekazano, Kmita w środę wieczorem dowiedział się o tym, że osoba, z którą się kontaktował, ma wynik dodani testu na koronawirusa. Natychmiast został objęty kwarantanną domową, przeprowadzono też test. Okazał się pozytywny.

"Zgodnie z procedurą osoby z najbliższego otoczenia wojewody będą przebywały w kwarantannie. Z kolei osoby z dalszego kontaktu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym" - poinformowano w wydanym komunikacie.

Jak dodano, dla "zapewnienia bezpieczeństwa, a zarazem zachowania ciągłości zadań" kierownictwo urzędu i wskazani pracownicy będą pracować zdalnie.

Zapewniono również, że zarówno wojewoda, jak i pracownicy przebywający w kwarantannie "czują się dobrze". Urząd pozostaje w stałym kontakcie z powiatowymi i wojewódzkimi służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

Łukasz Kmita w piątek został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego, na miejsce odwołanego Piotra Ćwika.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Monitorują sytację

Ponadto MUW podał, że sytuacja w województwie, gdzie ostatnio doszło do wzrostu zakażeń, jest na bieżąco monitorowana.

W odpowiedzi na sygnały ze strony mieszkańców, wojewoda "rekomendował pilne oddelegowanie dodatkowych pracowników do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie". Szczególnie, jak dodano, chodzi o to, aby mogli oni łatwiej dodzwonić się na infolinię, za pomocą której uzyskują potrzebne informacje.

Dotychczas w Małopolsce potwierdzono zakażenie u 2527 osób, a 12012 zostało objętych kwarantanną.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24 Kraków

Pozostałe wiadomości