TVN24 | Kraków

Schronisko w Dolinie Roztoki zamknięte. "Kierujemy się troską o Wasze życie i zdrowie"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Morawiecki o nowych obostrzeniach dla gastronomii
Morawiecki o nowych obostrzeniach dla gastronomiiTVN24
wideo 2/5
TVN24Morawiecki o nowych obostrzeniach dla gastronomii

Z powodu pandemii COVID-19 gospodarze schroniska w Dolinie Roztoki w Tatrach zdecydowali o jego tymczasowym zamknięciu. Na razie nie wiadomo, jak będą działały pozostałe tatrzańskie schroniska.

Zgodnie z wytycznymi rządu od soboty nie można między innymi jeść posiłków w schroniskowych stołówkach. O zamknięciu roztoczańskie schronisko poinformowało w mediach społecznościowych. Gospodarze podkreślili, że ta decyzja wynika z troski o życie i zdrowie gości.

"Z uwagi na dynamiczny wzrost ilości przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Małopolsce tymczasowo zamykamy nasze schronisko. Podejmując tak trudną decyzję, kierujemy się przede wszystkim troską o Wasze zdrowie i życie. Do dziś staraliśmy się zachować najwyższe standardy sanitarne w schronisku, jednak skala obecnej pandemii, w tym ilość chorych wśród naszych bliskich, sprawiają, że jedyną odpowiedzialną decyzją jest tymczasowe wstrzymanie działalności Roztoki" – czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek przez gospodarzy tego popularnego schroniska turystycznego.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Obostrzenia

Podczas pierwszej, wiosennej fali pandemii schroniska górskie PTTK również ograniczyły swoja działalność do wydawania posiłków na zewnątrz, a większość nie przyjmowała turystów na noclegi.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, od soboty obowiązuje zakaz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji. Możliwe jest tylko wydawanie posiłków na wynos przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości